Angular – instalacja niezbędnego oprogramowania
Instalacja Node.js
Jak już wspominałem wcześniej, aby możliwe było pisanie aplikacji przy wykorzystaniu Angulara trzeba najpierw zainstalować Node.js z strony node.js. Samego procesu instalacyjnego nie będę opisywał, ale pragnę nadmienić, że konieczne jest sprawdzenie pod Windowsem czy ścieżka do programu node i npm (ang. Node Package Menager) została dodana.
Instalacja Visual Studio Code
Kolejnym krokiem będzie zainstalowanie jakiegoś sensownego środowiska pracy. W moim przypadku jest to Visual Studio Code, który (przynajmniej na razie) jest dostępny za darmo i można go pobrać z strony visualstudio.microsoft.com. Proces instalacji jest dziecinnie prosty więc go nie opisuję.
Instalacja klienta Angular-a
Po uruchomieniu Visual Studio Code należy wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl+` lub kliknąć w menu View→Terminal aby po chwili lub co najwyżej dwóch oczom twym ukazał się widok konsoli. To tutaj w jakże przebiegły sposób za pomocą polecenia:
npm install -g @angular/cli
zostanie zainstalowany klient Angulara.
Instalacja dodatków
W Visual Studio Code możliwe jest zainstalowanie dodatków, które ułatwiają życie. Oto te, z których ja korzystam:
- TSLint v1.2.2 – podświetlanie błędów w kodzie zawartym w plikach TypeScript jak i HTML-owych;
- Auto Import 1.5.3 – ułatwia życie importując automatycznie wykryte pliki bibliotek oraz komponentów, serwisów etc. które samemu utworzyłeś;
- Angular Language Service – wprowadza uzupełnianie kodu w plikach HTML;
- Angular 8 Snippets – ułatwia tworzenie kodu w plikach HTML;
Sartorial you probably haven’t heard them umami ennui portland. Sustainable butche corn, la croix four dollar toast salvia probably haven’t bottle pinterest. Ethical polaroid hell chartreuse quinoa. Tote bag poke four loko, pinterest enamel wolf moon semiotics polaroid. Synth tilde ramps. Scenester viral hot chicken actually book photo booth. stache health goth….
Brak komentarzy