@Input() @Output() – przekazywanie danych

Dzisiaj parę słów o przekazywaniu danych poprzez dekoratory @Input() oraz Output().

Angular to świetny framework dzięki któremu możemy tworzyć szybkie  i niezawodne aplikacje internetowe, dzięki wielu technikom dzielenia kodu. Dla mnie cechy Angulara jako frameworka są po prostu niesamowite. Każdy fragment tworzonego kodu ma specjalny cel i wymaga minimalnej liczby powtórzeń.

Czytaj dalej

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2022

Chciałabym, Wam i Waszym bliskim życzyć radosnych Świąt Bożego Narodzenia , oraz Szczęśliwego Nowego Roku w gronie bliskich 🎅🎄. Dla mnie był to intensywny i niesamowity rok. Jestem Wam niezmiernie wdzięczna za czytanie, komentowanie, przesyłanie postów, udostępnianie mnie znajomym, subskrybowanie i całą resztę. Mam nadzieję, iż kolejny rok będzie równie udany oraz pełen optymizmu i nowych wyzwań 🦌.

Czytaj dalej

Tagi:

Co się stało z tagami < b > oraz < i >?

Dzisiejszy post może nie będzie zbyt długi, ale jeżeli lubisz zagłębiać się w to co piszesz na pewno będzie ciekawy. Większość zapytanych doświadczonych twórców stron internetowych powie Ci, abyś używał <strong> i <em> zamiast <b> i <i> . I ogólnie rzecz biorąc, mają rację… ale tak naprawdę nie znają całej historii. Dołącz do mnie teraz, ponieważ zabiorę Cię w fantastyczną podróż do ekscytującej historii tych elementów HTML!

Czytaj dalej

Różnice pomiędzy const, let, var

Wraz z nadejściem EcmaScript 6 prawdopodobnie spotkałeś się z „nowymi” modyfikatorami przypisania zmiennej const i let. Co prawda, są one dostępne już od jakiegoś czasu 😅. Dodatkowo wspomnimy jescze o wcześniej używanym var który był wykorzystywany we wcześniejszych wersjach EcmaScript. Wszystkie trzy służą do tego samego, lecz każde z nich używamy w ściśle określonym przypadku.

Czytaj dalej

CSS – pseudo klasy

Ulepszamy wiadomości z selektorów CSS

W normalnym przebiegu przepływu dokumentu style CSS są dodawane na podstawie ich pozycji w drzewie DOM. Jednak czasami model ten nie jest wystarczający, aby sprostać naszym potrzebą . Tutaj z pomocą przychodzą nam pseudo-klasy. Są powiązane z elementami w sposób odmienny, niż przynależność po ich nazwie, atrybutach czy zawartości. W skrócie ujmując nie są ustalane na podstawie drzewa dokumentu.

Czytaj dalej

Semantyczny HTML jako znaczący aspekt stron internetowych

Dlaczego używanie znaczników semantycznych jest ważne przy projektowaniu stron internetowych. Na wstępie co to w ogóle jest? Semantyka w języku programowania definiuje precyzyjnie znaczenie poszczególnych symboli oraz ich funkcję w programie innymi słowy semantyka definiuje precyzyjnie znaczenie poszczególnych symboli oraz ich funkcję.

Czytaj dalej